Vortexy

Kategorie i filtry

Vortexy to urządzenia o niewielkich wymiarach i wysokiej prędkości obrotowej dlatego stanowią podstawowe wyposażenie w laboratorium. Przeznaczone do szybkiego mieszania próbek vortexy używane są  w laboratoriach biologicznych, mikrobiologicznych, biochemicznyh i analitycznych do mieszania małych fiolek z płynami w szybko oscylującym ruchu okrężnym.

Mini wytrząsarki typu vortex OHAUS
Mini wytrząsarki typu vortex OHAUS

Mini wytrząsarki typu vortex OHAUS

Cztery modele miniwytrząsarek vortex firmy OHAUS umożliwiające niezawodne mieszanie z niską a także wysoką prędkością. Model analogowy oferuje zmienne sterowanie prędkością. Model cyfrowy pozwala na precyzyjne nastawienie prędkości i czasu, co w efekcie gwarantuje za każdym razem powtarzalne wyniki.. Model pulsacyjny wyróżnia się unikalnym pulsacyjnym działaniem ograniczającym generację ciepła i równocześnie zapewniając wyższą skuteczność mieszania oraz rozrywania wiązań komórkowych. Model o stałej prędkości to proste i szybkie mieszanie za jednym dotknięciem dedykowane do powtarzalnych zastosowań.

Model Numer katalogowy Sterowanie Orbita Zakres prędkości [obr./min] Tryb pracy
VXMNFS 30392110 stała prędkość 4,9 mm 2800 praca przerywana
VXMNAL 30392117 analogowe 4,9 mm 300 do 2800 praca przerywana
VXMNDG 30392124 cyfrowe 4,9 mm 300 do 2800 praca przerywana
VXMNPS 30392131 cyfrowe 2,5 mm 500 do 2800 praca przerywana, pulsacyjna
Wytrząsarki typu vortex Heavy Duty OHAUS
Wytrząsarki typu vortex Heavy Duty OHAUS

Wytrząsarki typu vortex Heavy Duty

Wytrząsarki typu vortex Heavy Duty firmy OHAUS charakteryzują się przede wszystkim solidną i wytrzymałą konstrukcją i najwyższej jakości silnikiem, co w efekcie umożliwia ciągłą pracę z zastosowaniem akcesoriów w całym zakresie prędkościModele cyfrowe wyposażono w timer i dokładną kontrolę prędkości niezbędną w zastosowaniach, które wymagają powtarzalnych wyników. Modele analogowe o zmiennej prędkości stanowią opcję bardziej ekonomiczną. Dostępny jest szeroki wybór akcesoriów dedykowanych do mikroprobówek, mikropłytek a także probówek różnej wielkości o wymiarach od 0,5 do 50 ml.

Model Numer katalogowy Sterowanie Orbita Zakres prędkości [obr./min] Tryb pracy
VXHDAL 30392141 analogowe 4,9 mm Tryb On: od 300 do 2500 obr./min Tryb Touch: od 300 do 3500 obr./min praca w trybie ciągłym, praca przerywana
VXHDDG 30392136 cyfrowe 4,9 mm Tryb On: od 300 do 2500 obr./min Tryb Touch: od 300 do 3500 obr./min praca w trybie ciągłym, praca przerywana
Wytrząsarki typu vortex do mikropłytek OHAUS
Wytrząsarki typu vortex do mikropłytek OHAUS

Wytrząsarki typu vortex do mikropłytek OHAUS

Wytrząsarki typu vortex do mikropłytek firmy OHAUS dedykowane do wydajnego a także równomiernego wytrząsania mikropłytek. Solidne i wytrzymałe wytrząsarki typu vortex do mikropłytek umożliwiają pracę w trybie ciągłym w pełnym przedziale prędkości. Modele analogowe ze zmienną prędkością i modele cyfrowe sterowane mikroprocesorem oferują dokładną kontrolę prędkości, w przypadku zastosowań wymagających powtarzalnych wyników. Wysoka prędkość mieszania a także mała orbita tych wytrząsarek wpływa w efekcie na skuteczne mieszanie mikropłytek. W skład zestawu wchodzi dodatkowo nasadka do mieszania pojedynczych probówek.

Model Numer katalogowy Sterowanie Orbita Zakres prędkości [obr./min] Tryb pracy
VXMPAL 30392155 analogowe 3,5 mm Tryb On: od 300 do 2500 obr./min Tryb Touch: od 300 do 3500 obr./min praca w trybie ciągłym, praca przerywana
VXMPDG 30392150 cyfrowe 3,5 mm Tryb On: od 300 do 2500 obr./min Tryb Touch: od 300 do 3500 obr./min praca w trybie ciągłym, praca przerywana
Wytrząsarki typu vortex Multi-Tube OHAUS
Wytrząsarki typu vortex Multi-Tube OHAUS

Wytrząsarki typu vortex Multi-Tube OHAUS

Wytrząsarki vortex Multi-Tube to zaawansowane, bezdotykowe urządzenia do wydajnego mieszania z dużą przepustowością. Dostępne są wymienne stojaki z pianki do mieszania probówek o średnicy od 10 do 29 mm. Wytrząsarki wyposażono w wytrzymałe, przywierające nóżki, które ograniczają ruch a także zapobiegają ślizganiu się urządzenia po powierzchni roboczej, co w efekcie zapewnia bezpieczną pracę w laboratorium. Modele cyfrowe zapewniają dokładną kontrolę prędkości wymaganą w zastosowaniach gdzie istotne są powtarzalne wyniki. Modele analogowe o zmiennej prędkości to opcja bardziej ekonomiczna.

Model Numer katalogowy Sterowanie Orbita Zakres prędkości [obr./min] Tryb pracy
VXMTAL 30392166 analogowe 3,6 mm 1200 do 2400 praca w trybie ciągłym
VXMTALB 30573832 analogowe 3,6 mm 1200 do 2400 praca w trybie ciągłym
VXMTDG 30392173 cyfrowe 3,6 mm 500 do 2500 praca w trybie ciągłym
VXMTDGB 30573837 cyfrowe 3,6 mm 500 do 2500 praca w trybie ciągłym

Wytrząsarki typu vortex przede wszystkim mieszają próbki/odczynniki. Urządzenia te mogą wytworzyć precyzyjne temperatury w trakcie mieszania z różnymi prędkościami, dlatego znajdują także zastosowanie do inkubacji kultur. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w procedurach biologii molekularnej (np. analiza enzymów i białek). Spośród vortexów wyróżniamy modele o stałej prędkości oraz modele o zmiennej prędkości, z opcją wyboru trybu dotykowego lub ciągłego. Wytrząsarki typu vortex ze zmienną prędkością umożliwiają użytkownikowi kontrolę prędkości mieszania. Możliwość nastawienia niskich obrotów zapewniających łagodne wytrząsanie do mieszania z wysoką prędkością i w efekcie energicznego wytrząsania próbek. Wytrząsarki vortex o stałej prędkości wytwarzają od razu pełną prędkość obrotową, co w efekcie gwarantuje dynamikę wstrząsania. Proces mieszania uruchamia się, po naciśnięciu nasadki.

W naszej ofercie posiadamy vortexy firmy OHAUS do podstawowych zastosowań, do mikropłytek oraz urządzenia multi umożliwiające wytrząsanie wielu probówek na raz. Poszczególne modele posiadają sterowanie analogowe lub cyfrowe.


Wytrząsarki typu vortex firmy OHAUS:

Mini wytrząsarki typu vortex

W ofercie firmy OHAUS mamy cztery modele mini wytrząsarek vortex zapewniających niezawodne mieszanie z niską i wysoką prędkością. Model analogowy pozwala na zmienne sterowanie prędkością. Natomiast model cyfrowy oferuje precyzyjne ustawienie optymalnej prędkości i czasu, dzięki czemu gwarantuje powtarzalne wyniki. Pulsacyjny model cechuje unikalne pulsacyjne funkcjonowanie, które ogranicza generowanie ciepła, a dodatkowo zapewnia wyższą efektywność mieszania i rozrywanie wiązań komórkowych. Model ze stałą prędkością pozwala na proste, szybkie mieszanie za jednym dotknięciem przeznaczone do powtarzalnych zastosowań.

Wytrząsarki typu vortex Heavy Duty

Wytrząsarki vortex Heavy Duty charakteryzuje wytrzymała konstrukcja. Wyposażone w najwyższej jakości silnik, dzięki czemu możliwa jest praca w trybie ciągłym z użyciem akcesoriów w całym zakresie prędkości. Modele cyfrowe z timerem umożliwiają dokładne kontrolowanie prędkości niezbędne w zastosowaniach wymagających powtarzalnych wyników. Modele analogowe ze zmienną prędkością to opcja bardziej ekonomiczna. Urządzenia posiadają dodatkowo duży wybór dedykowanych akcesoriów do mikroprobówek, mikropłytek i probówek różnej wielkości o wymiarach od 0,5 do 50 ml.

Wytrząsarki typu vortex do mikropłytek

Wytrząsarki do mikropłytek to doskonały wybór do mieszania mikropłytek w pełnym zakresie prędkości. Wszystkie modele pozwalają na ciągłą pracę w laboratorium. Modele cyfrowe wyposażono w timer i umożliwiają precyzyjną kontrolę prędkości podczas zastosowań wymagających powtarzalnych wyników. Modele analogowe o zmiennej prędkości to opcja bardziej ekonomiczna. Mała orbita i wysoka prędkość, dzięki czemu wytrząsarki te to doskonały wybór do wydajnego mieszania mikropłytek.

Wytrząsarki typu vortex Multi-tube

Wytrząsarki vortex Multi-Tube idealne do bezdotykowego przetwarzania próbek z dużą przepustowością. Dostępność wymiennych stojaków z pianki dedykowanych do mieszania probówek o średnicy od 10 do 29 mm. Urządzenie wyposażono dodatkowo w stabilne, wytrzymałe przywierające nóżki ograniczające ruch i zabezpieczające przed ślizganiem się po blacie roboczym, zapewniając bezpieczeństwo pracy w laboratorium. Modele cyfrowe gwarantują precyzyjną kontrolę prędkości wymaganą w zastosowaniach gdzie oczekiwane są powtarzalne wyniki. Modele analogowe ze zmienną prędkością stanowią bardziej ekonomiczną opcję.

Bardzo szeroka oferta akcesoriów dodatkowych dedykowanych do grupy wytrząsarek typu vortex zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.