Mieszadła mechaniczne - Scotsman
Mieszadła mechaniczne - główne zastosowania
Mieszadła mechaniczne to urządzenia szeroko stosowane w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym czy kosmetycznym. Znajdują zastosowanie w dziedzinach, gdzie wymagane jest dokładne i jednorodne mieszanie różnych składników. Mogą być używane do przygotowywania roztworów, reakcji chemicznych, miksowania substancji sypkich, rozprowadzania pigmentów, emulsji. Mechaniczne mieszadła szczególnie sprawdzają się w przypadku mieszanin o znacznej lepkości. Takie substancje do zmiany struktury w całej objętości wymagają zastosowania dużej siły. Może ją wygenerować jedynie silnik elektryczny.
Zasada działania mieszadeł mechanicznych
W przeciwieństwie do mieszadeł magnetycznych, które wykorzystują pole magnetyczne do ruchu mieszadła, mieszadła mechaniczne wykorzystują ruchy mechaniczne. Ruchy te wytwarzają wirujące łopatki, mieszadełka czy wirniki.
Mieszadła mechaniczne- charakterystyka i zalety
Mieszadła mechaniczne występują w różnych konfiguracjach, od prostych urządzeń ręcznych do zaawansowanych maszyn sterowanych komputerowo.
Główna zaleta mieszadeł mechanicznych to przede wszystkim zdolność do mieszania substancji o różnych gęstościach i lepkościach. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy z większymi objętościami niż w przypadku mieszadeł magnetycznych.
Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.