Akcesoria kriogeniczne

Kategorie i filtry

Akcesoria kriogeniczne zapewniają przede wszystkim bezpieczeństwo materiału przechowywanego w zamrażarkach, a dodatkowo zwiększają komfort pracy. W ofercie firmy Labid posiadamy różnorodne akcesoria kriogeniczne: pudełka kriogeniczne (kartonowe, polipropylenowe, poliwęglanowe), krioprobówki (wykonane z wysokiej jakości medycznego polipropylenu), stelaże na pudełka kriogeniczne,  system CO2 back-up, rejestrator temperatury z powiadamianiem GSM.

Pudełka kriogeniczne
Pudełka kriogeniczne

Pudełka kriogeniczne kartonowe, polipropylenowe i poliwęglanowe

W ofercie firmy Labid posiadamy różnorodne akcesoria w tym pudełka kriogeniczne występujące w wielu wariantach. Pudełka klasyfikujemy przede wszystkim w zależności od materiału z jakiego zostały wykonane. Wyróżniamy pudełka kriogeniczne kartonowe, polipropylenowe a także najbardziej wytrzymałe poliwęglanowe. Pudełka posiadają dwie wersje podziału kratki na przegrody 9x9 lub 10x10. W pudełkach z przegrodami mieszczą się krioprobówki o pojemności od 0,5 ml do 2,0 ml. Akcesoria kriogeniczne mogą być klasyczne w białym kolorze lub w mieszanych 5-kolorowych zestawach, w skład których wchodzą kolory: biały, niebieski, zielony, żółty a także różowy.

Model Wymiary pudełka (SxGxW) Ilość stanowisk Kolor
Pudełka kartonowe 132 x 132 x 52 mm 81 lub 100 biały lub 5-kolorowy zestaw (biały, niebieski, zielony, żółty, różowy)
Pudełka polipropylenowe 132 x 132 x 52 mm 81 lub 100 biały lub 5-kolorowy zestaw (biały, niebieski, zielony, żółty, różowy)
Pudełka poliwęglanowe 132 x 132 x 52 mm 81 lub 100 biały lub 5-kolorowy zestaw (biały, niebieski, zielony, żółty, różowy)
Stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych
Stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych

Stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych

Oferujemy stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych różnych producentów, zapewniające komfortowy załadunek, rozładunek a także optymalne magazynowanie materiału w pudełkach kriogenicznych. W ofercie posiadamy statywy w wykonaniu pionowym do zamrażarek skrzyniowych oraz w wykonaniu poziomym do zamrażarek pionowych. Stelaże wersji standardowej posiadające boczny załadunek oraz wersji comfort wyposażone wysuwane szufladki ułatwiające dostęp do konkretnej partii pudełek.

System CO2 back-up do zamrażarek
System CO2 back-up do zamrażarek

System CO2 back-up do zamrażarek

Systemy CO2 back-up do zamrażarek niskotemperaturowych zapewniają bezpieczeństwo Twoich prób oraz utrzymanie temperatury na poziomie -70°C w przypadku zaniku zasilania bądź awarii Twojej zamrażarki.

Rejestrator temperatury z powiadamianiem GSM
Rejestrator temperatury z powiadamianiem GSM

Rejestrator temperatury z powiadamianiem GSM

Niezależny rejestrator temperatury to jeszcze wyższa kontrola bezpieczeństwa i standard w laboratorium. Urządzenie poza funkcją rejestracji i archiwizacji danych oferują informowanie poprzez SMS do wybranych użytkowników na temat stanów alarmowych występujących w urządzeniach laboratoryjnych.


Pudełka kriogeniczne.jpg

Pudełka kriogeniczne

Pudełka kriogeniczne klasyfikujemy w zależności od materiału z jakiego je wykonano. Wyróżniamy pudełka kriogeniczne kartonowe, polipropylenowe oraz najbardziej wytrzymałe poliwęglanowe. Pudełka posiadają dwa rodzaje podziału kratki na przegrody 9×9 lub 10×10. W pudełkach z przegrodami mieszczą się krioprobówki o pojemności od 0,5 ml do 2,0 ml.

Pudełka kriogeniczne kartonowe

Kartonowe pudełka kriogeniczne wykonano z tektury o zwiększonej grubości i pokryto laminatem Plasti-CoatTM chroniącym przed nasiąkaniem wodą. Wewnątrz znajdują się wyjmowane przegrody, które dzielą wnętrze na 81 lub 100 stanowisk. W pudełkach kartonowych można magazynować krioprobówki o pojemności od 0,5 ml do 2,0 ml.

Polipropylenowe pudełka kriogeniczne

Polipropylenowe pudełka wykonane z polipropylenu charakteryzują się wysoką trwałością, dlatego możliwe jest ich wielokrotne użycie. Wykazują wytrzymałość na temperatury do -120℃. Wewnątrz znajdują się zintegrowane przegrody, które dzielą wnętrze na 81 lub 100 stanowisk. Polipropylenowe pudełka umożliwiają magazynowanie krioprobówek o pojemności od 0,5 ml do 2,0 ml. Pudełka posiadają pomocnicze oznaczenia numeryczne.

Pudełka kriogeniczne poliwęglanowe

Pudełka kriogeniczne poliwęglanowe to najbardziej wytrzymałe i odporne na zużycie pudełka. Zastosowanie poliwęglanu umożliwia stosowanie ich w temperaturach kriogenicznych do -190℃ (ciekły azot).  Wewnątrz znajdują się zintegrowane przegrody, które dzielą wnętrze na 81 lub 100 stanowisk. W pudełkach poliwęglanowych można magazynować krioprobówki o pojemności od 0,5 ml do 2,0 ml. Pudełka posiadają pomocnicze oznaczenia numeryczne. Dodatkowo perforacja dna umożliwia odprowadzanie wody.

Akcesoria kriogeniczne mogą być klasyczne w białym kolorze lub w mieszanych 5-kolorowych zestawach, w skład których wchodzą kolory: biały, niebieski, zielony, żółty i różowy.

stelaze_kriogeniczne_3.jpg

Stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych oraz zamrażarek kriogenicznych

Oferujemy stelaże do zamrażarek niskotemperaturowych dopasowane do komór w urządzeniach różnych producentów. Umożliwiają one komfortowy załadunek, rozładunek a także optymalne przechowywanie materiału w pudełkach kriogenicznych. Stelaże wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej bądź z anodowanego aluminium. W ofercie posiadamy stelaże w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwszy wariant to stelaże standardowe z bocznym załadunkiem, wymagające wyjęcia całego stelaża podczas umieszczania pudełek kriogenicznych. Drugi wariant to stelaże z szufladami, dzięki czemu zapewniają wygodny dostęp do wybranej partii materiału. Każdy klasyczny stelaż (w wersji standardowej) wyposażony jest w ergonomiczny, składany uchwyt ułatwiający wysunięcie go z zamrażarki jak również transport. Przechowywanie materiału w rakach pozwala przede wszystkim na optymalne wykorzystanie przestrzeni roboczej zamrażarki kriogenicznej. Dodatkowo redukuje koszty eksploatacji i minimalizuje ryzyko utraty prób poprzez uszkodzenia mechaniczne komory zamrażarki.

System CO2 back-up

System CO2 back-up do zamrażarek stanowi urządzenie awaryjnego podtrzymania temperatury i dedykowany jest do stosowania w zamrażarkach niskotemperaturowych (poniżej -70°C). Gwarantuje przede wszystkim zabezpieczenie przed krytycznym wzrostem temperatury w sytuacji zaniku zasilania lub pojawienia się poważnych usterek technicznych. Urządzenie wyposażono w niezależny czujnik temperatury, który bez przerwy kontroluje warunki panujące we wnętrzu zamrażarki. W sytuacji nadmiernego wzrostu temperatury system uruchamia ciąg automatycznych, cyklicznych wstrzyknięć dwutlenku węgla, kierowanych bezpośrednio do komory roboczej. Temperatura CO2 wynosi ok. -70°C, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie schładzania do poziomu bezpiecznego dla przechowywanych prób.

Rejestrator temperatury z powiadamianiem GSM

Profesjonalny, prosty w obsłudze rejestrator parametrów przeznaczony do kontrolowania pracy urządzeń laboratoryjnych. Urządzenie posiada dwie sondy temperaturowe i wejście napięciowe umożliwiające pomiar temperatur oraz innych parametrów takich jak stężenie CO2, O2, ciśnienie, natężenie światła itp. Podtrzymanie bateryjne umożliwia funkcjonowanie rejestratora niezależnie od zasilania sieciowego, a także przerw w dopływie energii elektrycznej. Znajdujący się w ofercie firmy Labid rejestrator BT-100 wyposażony jest w funkcje powiadamiania użytkownika o nieprawidłowościach (zaniku napięcia, przekroczeniu progu temperatury czy w zależności od konfiguracji np. zbyt długim otwarciu drzwi) i dodatkowo funkcję przesyłania dziennego raportu o aktualnym stanie monitorowanego urządzenia. Dlatego rejestratory temperatury z powiadamianiem GSM bardzo często stanowią ważne wyposażenie zamrażarek niskotemperaturowych.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.