Refraktometry

Kategorie i filtry

Refraktometry stanowią urządzenia optyczne, wykorzystywane do pomiaru współczynnika załamania światła w różnych płynnych substancjach. Dzięki czujnikowi optycznemu o wysokiej rozdzielczości, urządzenie mierzy całkowite odbicie wiązki światła padającej na próbkę. Urządzenie oblicza to odbicie oraz wyznacza wartość indeksu refrakcji, która może być przeliczona na stopnie Brix, HFCS lub inne miary stężenia. W naszej ofercie posiadamy nowoczesne refraktometry marki Mettler Toledo gwarantujące dokładność i precyzję, a także łatwość i szybkość obsługi. 


Podział refraktometrów

Refraktometry występują w wersjach stacjonarnych i przenośnych, a także w wariantach automatycznych i nieautomatycznych, oferujących różną dokładność i precyzję. Nowoczesne modele cechują się automatyczną kompensacją temperatury, dokładną kalibracją oraz można ich używać do najbardziej wymagających przeznaczeń.
Refraktometry cyfrowe oferują większą wiarygodność wyników w porównaniu z analogowymi odpowiednikami. Nowoczesne urządzenia eliminują wpływ operatora na wyniki pomiaru i ułatwiają wykrywanie ewentualnych błędów.

Refraktometry przenośne Mettler Toledo 

W naszej ofercie posiadamy przenośne modele MyBrix marki Mettler Toledo. Umożliwiają one szybki i precyzyjny pomiar wskaźnika załamania światła oraz zawartości cukru. Urządzenia te można stosować zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Refraktometry Mettler Toledo oferują pełny zakres skali Brix (0,0–95,0° Brix) i znakomicie sprawdzają się przy pomiarach próbek napojów i żywności.
Dzięki pełnej skali Brix oraz dziesięciu wbudowanym skalom do pomiaru zawartości cukru, refraktometry MyBrix pozwalają na błyskawiczne pomiary w różnorodnych próbkach żywności i napojów.

Konstrukcja refraktometrów MyBrix marki Mettler Toledo

Solidna, kompaktowa konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne, zapewnia precyzyjne pomiary zarówno w terenie, jak i w laboratorium.
Przenośne refraktometry Mettler Toledo automatycznie kompensują wyniki pomiarów pod kątem temperatury. Następnie przeliczają je na jedną z dziesięciu wbudowanych skal związanych z cukrem, w tym Brix, Baumé, Oechsle oraz wiele innych.
Urządzenie wyposażono w zestaw baterii umożliwiający nawet 10 000 odczytów. Dodatkowo, funkcja automatycznego wyłączania przyczynia się do optymalizacji zużycia energii.
Refraktometry Mettler Toledo gwarantują nie tylko dokładność i precyzję, ale także szybkość i łatwość obsługi.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.