Cieplarki laboratoryjne - Elma
Zastosowanie i zasada działania cieplarek laboratoryjnych
Cieplarki laboratoryjne znajdują szerokie zastosowanie w świecie nauki, medycynie, biotechnologii, farmacji oraz wielu rożnych laboratoriach.
Cieplarka laboratoryjna to urządzenie stanowiące niezbędne wyposażenie laboratorium mikrobiologicznego. Dedykowana do przechowywania materiału biologicznego w optymalnych warunkach. Służy także do suszenia oraz wygrzewania próbek materiału biologicznego, wymagających temperatury wyższej niż temperatura panująca w otoczeniu.
Cieplarki mikrobiologiczne posiadające naturalny obieg powietrza, nie posiadają wentylatora. Dlatego przeważnie znajdują zastosowanie w inkubacji próbek sypkich lub wymagających wolnego oraz delikatnego procesu wygrzewania.
Cieplarka mikrobiologiczna funkcjonuje na zasadzie suchego ciepła. Kultura bakterii rośnie w komorze w stałej temperaturze i sprzyjających warunkach. Większość bakterii optymalnie rozwija się w temperaturze od 35 do 37 stopni Celsjusza przez okres inkubacji trwający od 24 do 48 godzin. Temperatura i czas inkubacji mogą się różnić w zależności od różnych typów i wzorców wzrostu bakterii.
Cieplarki laboratoryjne- budowa i zasada działania
Cieplarki laboratoryjne posiadają naturalny obieg powietrza oraz różne pojemności (od 32 litrów do 749 litrów). Dysponują zakresem regulacji temperatury od +20 do +80 °C. Zakres temperatur pracy wynosi co najmniej 5 powyżej temperatury otoczenia do +80 °C. Ogrzewanie w cieplarkach laboratoryjnych optymalnie dostrojono do naturalnej konwekcji, dzięki czemu cenne próbki umieszczane w komorze, przeznaczone do dalszych badań, ulegają podgrzewaniu bardzo ostrożnie.
Urządzenia posiadają funkcjonalną konstrukcję i elegancki wygląd. Konstrukcja urządzeń wykazuje odporność na zarysowania. Poza tym charakteryzuje ją higieniczność, solidność i trwałość.
Wnętrze cieplarki laboratoryjnej wykonano z łatwej w czyszczeniu stali nierdzewnej. Urządzenie posiada również w pełni izolowane drzwi ze stali nierdzewnej z ryglowaniem 2-punktowym (zamek kompresyjny). Stal nierdzewna to idealny materiał, szczególnie odporny na korozję, higieniczny i wytrzymały, który można bez problemu poddać recyklingowi. Dodatkowo cieplarki laboratoryjne wyposażono w wewnętrzne szklane drzwi umożliwiające obserwację procesu bez zagrożenia nagłym wychłodzeniem komory.
Cieplarki laboratoryjne wyposażono także w najnowocześniejsze interfejsy komunikacyjne. Urządzenia posiadają oprogramowanie AtmoCONTROL umożliwiające odczytywanie, zarządzanie oraz organizowanie rejestratora danych poprzez interfejs Ethernet. Wszystkie piece laboratoryjne Urządzenia są dodatkowo wyposażone w elektroniczny system monitorowania temperatury, mechaniczny ogranicznik temperatury wg. DIN 12880 oraz zintegrowany system autodiagnostyki z alarmem optycznym i akustycznym w standardzie.
Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.