Inkubatory z chłodzeniem

Kategorie i filtry

Inkubatory z chłodzeniem to urządzenia stosowane do przechowywania próbek w ściśle określonych warunkach temperaturowych, różnych od warunków panujących na zewnątrz. Urządzenia te zapewniają przede wszystkim stabilne warunki inkubacji. Znajdują zastosowanie w laboratoriach farmaceutycznych, spożywczych, kosmetycznych, biotechnologicznych i mikrobiologicznych.

Inkubator z chłodzeniem Memmert
Inkubator z chłodzeniem Memmert

Inkubatory z chłodzeniem Memmert ICP

Inkubatory z chłodzeniem kompresorowym Memmert ICP o pojemności od 108 litrów do 749 litrów. Zakres regulacji temperatury od -12°C do +60°C. Wnętrze urządzenia wykonano z łatwej w czyszczeniu ze stali nierdzewnej. Wielofunkcyjny cyfrowy sterownik mikroprocesorowy PID z dwoma kolorowymi wyświetlaczami TFT o wysokiej rozdzielczości. W inkubatorach Memmert ICP zastosowano system ogrzewania płaszczem powietrznym zapewniający łagodne ogrzewanie dookoła. Oddzielenie płaszcza termicznego od wnętrza zapobiega wysuszaniu ładunku przez urządzenie chłodzące. Energooszczędny bezfreonowy układ chłodzenia/ogrzewania – czynnik chłodniczy R134a.

Model Pojemność (l) Zakres temperatury Maksymalna ilość półek
ICP110 108 od -12℃ do +60℃ 5
ICP260 256 od -12℃ do +60℃ 9
ICP450 449 od -12℃ do +60℃ 8
ICP750 749 od -12℃ do +60℃ 14
Inkubator Memmert z chłodzeniem Peltiera
Inkubator Memmert z chłodzeniem Peltiera

Inkubatory Memmert IPP z chłodzeniem Peltiera

Inkubatory Memmert IPP z chłodzeniem Peltiera o pojemności 32 litry oraz 53 litry. Zakres regulacji nastawy temperatury od 0°C do +70°C. Wnętrze urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej. Wielofunkcyjny cyfrowy sterownik mikroprocesorowy PID z kolorowym wyświetlaczem TFT o wysokiej rozdzielczości. W pełni izolowane drzwi ze stali nierdzewnej oraz wewnętrzne szklane drzwi.

Model Pojemność (l) Zakres temperatury Maksymalna ilość półek
IPP30 32 od 0°C do +70°C 3
IPP55 53 od 0°C do +70°C 4
Memmert inkubator z chłodzeniem Peltiera
Memmert inkubator z chłodzeniem Peltiera

Inkubatory Memmert IPPeco z chłodzeniem Peltiera

Inkubaorty Memmert IPPeco z chłodzeniem Peltiera o zakresie regulacji nastawy temperatury od 0°C do +70°C. Dostępne modele o pojemności 108, 256, 384, 749, 1060, 1360 oraz 2140 litrów. Wnętrze urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej. Inkubatory wyposażono w wielofunkcyjny cyfrowy sterownik mikroprocesorowy PID z kolorowym wyświetlaczem TFT o wysokiej rozdzielczości. W inkubatorach Memmert IPPeco zastosowano energooszczędny system ogrzewania/chłodzenia Peltiera. 

Model Pojemność (l) Zakres temperatury Maksymalna ilość półek
IPP110eco 108 od 0°C do +70°C 5
IPP260eco 256 od 0°C do +70°C 9
IPP410eco 384 od 0°C do +70°C 14
IPP750eco 749 od 0°C do +70°C 14
IPP1060eco 1060 od 0°C do +70°C 14
IPP1400eco 1360 od 0°C do +70°C 28
IPP2200eco 2140 od 0°C do +70°C 42

Dzięki odpowiedniej konstrukcji inkubator umożliwia odizolowanie próbek od środowiska zewnętrznego. Zapewnia im niezmienny mikroklimat, konieczny dla zachowania niezakłóconego rozwoju próbek nawet jeśli na zewnątrz zachodzą zmiany temperatury bądź innych parametrów atmosfery (np.:  wilgotność).

Konstrukcja inkubatora

Pod względem konstrukcji inkubatory przypominają domowe piekarniki. Posiadają izolowaną komorę wewnętrzną, wyposażoną w półki do układania próbek laboratoryjnych. Szklane drzwi umożliwiają podgląd próbek. Szczelnie zamykane, izolowane drzwi zewnętrzne chronią przed wydostawaniem się  ciepłego powietrza  poza inkubator. Inkubatory dysponują czujnikami temperatury, które umożliwiają bardzo dokładną kontrolę warunków panujących wewnątrz komory. Systemy dekontaminacyjne zapewniają skuteczne oczyszczanie wnętrza komory z niepożądanych mikroorganizmów. W efekcie zabezpieczają przed skażeniem atmosfery wewnątrz inkubatora i zniszczeniem inkubowanych próbek. Współczesne inkubatory dysponują prostym w obsłudze oraz intuicyjnym interfejsem, dzięki czemu umożliwiają precyzyjne nastawienie parametrów urządzenia.

Wyróżniamy dwa rodzaje inkubatorów z chłodzeniem wyposażonych w różne technologie chłodzenia. Po pierwsze inkubatory z chłodzeniem kompresorowym, a po drugie inkubatory z chłodzeniem Peltiera.

Inkubatory z chłodzeniem kompresorowym

W inkubatorach z chłodzeniem kompresorowym system kontroli temperatury odbywa się za pomocą  płaszcza powietrznego który gwarantuje pełną hermetyczność komory roboczej. Urządzenia te zapewniają szybką i precyzyjną regulację temperatury. W inkubatorach wyposażonych w konwencjonalne sprężarki nie dochodzi do wysuszenia próbek, oszronienia wnętrza oraz nie występuje zawilgotnienie komory.

Inkubatory z chłodzeniem Peltiera

Inkubatory z chłodzeniem Peltiera są energooszczędne i eliminują potrzebę stosowania konwencjonalnych sprężarek oraz czynników chłodniczych dzięki czemu zapewniają minimalne zużycie energii z dużym pożytkiem dla środowiska naturalnego.  W inkubatorach z ogniwem Peltiera energia jest zużywana tylko gdy należy zmienić temperaturę wewnętrzną. Komora robocza inkubatorów z chłodzeniem Peltiera jest w pełni odizolowana od otoczenia zewnętrznego i funkcjonuje z konwekcją wymuszoną. Urządzenia wykorzystujące technologię Peltiera zapewniają minimalne ryzyko wysuszenia próbek w okresie inkubacji ponieważ kondensacja podczas procesu chłodzenia zachodzi na zewnątrz komory roboczej na elemencie Peltiera. Dodatkowym atutem tego rodzaju inkubatorów jest oszczędność miejsca w laboratorium wynikająca z braku kompresora.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.