Zbiorniki na ciekły azot (dewary) - Liebherr


Co to są zbiorniki na ciekły azot?

Zbiorniki na ciekły azot (dewary) to izolowane termosy przeznaczone do długotrwałego przechowywania prób w temperaturze -196ºC. Zbiorniki na ciekły azot możemy podzielić na trzy grupy: zbiorniki do magazynowania i podawania LN2, zbiorniki na ciekły azot do długotrwałego przechowywania próbek oraz zbiorniki ciśnieniowe na ciekły azot do przechowywania, transportu i dystrybucji skroplonego gazu.

Zbiorniki na ciekły azot- zastosowanie

Zbiorniki na ciekły azot mogą być wykorzystywane do przechowywania próbek w cieczy kriogenicznej (ciekły azot, ciekły tlen) albo do przechowywania, transportu i pobierania cieczy kriogenicznej.

Zbiorniki na ciekły azot- konstrukcja i budowa

Zbiorniki na ciekły azot mogą przybierać różne formy i posiadają różne pojemności. Wszystkie dewary mają ściany zbudowane z dwóch lub więcej warstw, z zachowaną wysoką próżnią między warstwami. Zapewnia to bardzo dobrą izolację termiczną między wnętrzem a zewnętrzem zbiornika, co zmniejsza szybkość wrzenia zawartości. Najprostsze dewary pozwalają na wydostawanie się gazu przez otwartą górę lub przez luźny korek, aby zapobiec ryzyku eksplozji. Bardziej wyrafinowane dewary zatrzymują gaz nad cieczą i utrzymują go pod wysokim ciśnieniem. Zwiększa to temperaturę wrzenia cieczy, umożliwiając jej przechowywanie przez dłuższy czas. Nadmierne ciśnienie pary jest automatycznie uwalniane przez zawory bezpieczeństwa. Sposób dekantacji cieczy z dewara zależy od jego konstrukcji.

Zbiorniki na ciekły azot- do magazynowania i dozowania azotu 

Wygodne w obsłudze, przenośne zbiorniki na ciekły azot zaprojektowane do przechowywania, transportu a także podawania ciekłego azotu. Aluminiowe zbiorniki wyróżniają się przede wszystkim dużą mobilnością dzięki niskiej wadze i kompaktowym rozmiarom a dodatkowo dużą wytrzymałością. Dewary do magazynowania LN2 są izolowane próżniowo i umożliwiają utrzymywanie ciekłego azotu przez długi czas. 

Zbiorniki na ciekły azot do przechowywania próbek w ciekłym azocie

Aluminiowe zbiorniki kriogeniczne umożliwiają długotrwałe przechowywanie próbek biologicznych w ciekłym azocie. Dewary wyposażone są w stelaże ze stali nierdzewnej z odpowiednio dobranymi pudełkami kriogenicznymi. Zbiorniki na ciekły azot gwarantują długi czas przechowywania prób przy najniższym możliwym zużyciu azotu, co w konsekwencji zapewnia wysoką wydajność ekonomiczną.

Ciśnieniowe zbiorniki na ciekły azot

Zbiorniki ciśnieniowe to urządzenia dedykowane do przechowywania i zasilania innych urządzeń azotem. Zbiorniki wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej. 

 


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.