Piece muflowe - ESCO
Piece muflowe - Parametry
Nowoczesne laboratoryjne piece muflowe mogą pracować w trybie ciągłym i umożliwiają programowanie poszczególnych parametrów takich jak temperatura, stężenie gazu, czas pracy, szybkość nagrzewania i szybkość schładzania, dzięki czemu użytkownik może swobodnie wykorzystać dane urządzenie do wielu różnych zastosowań.
Rodzaje pieców muflowych
Spośród pieców laboratoryjnych wyróżniamy urządzenia przeznaczone do pracy w niższych temperaturach (kilkaset stopni) oraz przystosowane do pracy w temperaturze bliskiej dwóch tysięcy stopni Celsjusza. Piece muflowe pracujące w temperaturze powyżej tysiąca stopni Celsjusza posiadają specjalną budowę i zostały wykonane z odpowiednich materiałów żaroodpornych, które są w stanie wytrzymać wielogodzinną pracę i umożliwią obróbkę cieplną w ekstremalnie wysokich temperaturach.
Pojemności pieców muflowych są zróżnicowane (od kilku do kilkudziesięciu litrów).
Nowoczesne piece muflowe są całkowicie bezpieczne dla użytkownika (dotknięcie obudowy nie wywołuje oparzenia użytkownika). Natomiast w przypadku urządzeń, do których doprowadzany jest gaz, który musi się wydostać na zewnątrz, miejsca te mogą posiadać podwyższoną temperaturę i należy zachować ostrożność.
Akcesoria niezbędne do bezpiecznego korzystania z pieców muflowych
Korzystając z pieca muflowego należy zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy takie jak rękawice, szczypce czy podkładki, na które z gorącej komory można wyciągnąć nagrzewane elementy, ponieważ próbki, które były umieszczone w piecu posiadają początkowo taką samą temperaturę, jaka panowała wewnątrz pieca.
Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.