Sterylizatory - Auguste Cryogenics
Sterylizatory laboratoryjne- definicja urządzenia
Sterylizatory laboratoryjne to urządzenia wykorzystywane do eliminacji wszelkich form mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników) z powierzchni narzędzi, instrumentów i innych przedmiotów. Proces sterylizacji jest bardzo ważny w wielu dziedzinach min.: w laboratoriach badawczych, medycynie, stomatologii, farmacja a także przemyśle spożywczym. Celem sterylizacji jest zapobieganie infekcjom oraz zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy.
Sterylizatory na gorące powietrze
Urządzenia te wykorzystują suche gorące powietrze do osiągnięcia sterylizacji. Wykorzystywane są do sterylizacji narzędzi metalowych, szkła laboratoryjnego a także materiałów, które mogłyby zostać uszkodzone przez wilgoć.
Sterylizatory laboratoryjne- zastosowanie
Sterylizator zapewniaja bezpieczeństwo oraz higienę poprzez usuwanie wszelkich form mikroorganizmów w bardzo wielu dziedzinach, gdzie istota jest sterylność i higiena. Dzięki różnym zaawansowanym funkcjom, można je odpowiednio dostosować do specyficznych potrzeb różnych branż, takich jak medycyna, stomatologia, laboratoria naukowe, przemysł farmaceutyczny czy przemysł spożywczy.
Sterylizatory laboratoryjne- główny podział
Sterylizatory laboratoryjne dzielimy na urządzenia z konwekcją naturalna (N) lub wymuszona cyrkulacja powietrza (F). Każdy model sterylizatora posiada dwa warianty: z pojedynczym i podwójnym wyświetlaczem. Gwarantuje ona, że proces sterylizacji nie rozpocznie się, dopóki nie zostanie osiągnięta nastawiona wartość temperatury. Urządzenia sterylizujące posiadają intuicyjne i przyjazne dla użytkownika menu operacyjne. Wnętrze urządzeń wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest łatwe w czyszczeniu.
Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.