Wytrząsarki otwarte

Wytrząsarka orbitalna do warunków ekstremalnych OHAUS SHEX1619DG

OHAUS SHEX1619DG (nr kat. 30391816) to wytrząsarka orbitalna ze sterowaniem cyfrowym przeznaczona do pracy w środowiskach ekstremalnych i skrajnych warunkach (inkubatory CO2) o wilgotności do 100%. Idealnie sprawdza się w wielu zastosowaniach min.: doskonale nadaje się do kultur komórek wymagających CO2 i wilgotności do optymalnego wzrostu. Zakres prędkości wytrząsarki od 15 do 500 obr./min. Maksymalne obciążenie urządzenia 16 kg.


Producent
SHEX1619DG
Wytrząsarka orbitalna do warunków ekstremalnych OHAUS

OHAUS SHEX1619DG (nr kat. 30391816) to wytrząsarka orbitalna ze sterowaniem cyfrowym przeznaczona do pracy w środowiskach ekstremalnych i skrajnych warunkach (inkubatory CO2) o wilgotności do 100%. Idealnie sprawdza się w wielu zastosowaniach min.: doskonale nadaje się do kultur komórek wymagających CO2 i wilgotności do optymalnego wzrostu. Zakres prędkości wytrząsarki od 15 do 500 obr./min. Maksymalne obciążenie urządzenia 16 kg.

Model Numer katalogowy Sterowanie Ruch Zakres prędkości [obr./min] Maksymalne obciążenie
SHEX1619DG 30391816 cyfrowe orbitalny, 19 mm 15 do 500 16 kg
Dane techniczne
Model SHEX1619DG
Numer katalogowy 30391816
Sterowanie Cyfrowe
Ruch Orbitalny, 19 mm
Zakres prędkości Od 15 do 500 obr./min
Dokładność prędkości ±1 obr./min, powyżej 100 obr./min ±1% ustawionej prędkości
Maksymalne obciążenie 16 kg
Zegar Od 1 sekundy do 160 godzin
Warunki pracy Od -10°C do 60°C, przy maksymalnej wilgotności względnej 100%
Układ napędowy Bezszczotkowy silnik DC; potrójny mimośród
Komunikacja RS232 (w zestawie)
Wymiary tacy (dł. × szer.) 279 mm × 330 mm
Konstrukcja tacy Aluminiowa
Wymiary (wys. × dł. × szer.) 149 mm × 294 mm × 355 mm
Masa netto 21,8 kg
Moc 230 V, 0,3 A, 50/60 Hz
Zużycie mocy 30 W

Główne cechy
 • Wytrząsarka orbitalna do pracy w warunkach ekstremalnych wyposażona jest w system wytrząsania Accu-Drive. Jest to opatentowany system wytrząsania zapewniający wyjątkową kontrolę prędkości, precyzję i trwałość. System Accu-Drive ciągle monitoruje prędkość wytrząsania i podtrzymuje ustaloną wartość nawet przy zmieniającym się obciążeniu. Gdy wartość prędkości ustawiona jest powyżej 100 obr./min, dokładność wynosi ± 1% zdefiniowanej prędkości. Natomiast gdy wartość prędkości ustawiona jest poniżej 100 obr./min, dokładność prędkości wynosi ± 1 obr./min.
 • Urządzenie posiada sterowanie mikroprocesorowe, które zapewnia jednostajne wytrząsanie. Mikroprocesor wyświetla ostatnią zdefiniowaną wartość i uruchamia się ponownie w przypadku przerwy w dostawie zasilania.
 • Wytrząsarka wyposażona jest w potrójny napęd mimośrodowy. Trwale nasmarowane łożyska kulkowe i bezobsługowy, bezszczotkowy silnik prądu stałego umożliwiają niezawodną i stabilną pracę.
 • Urządzenia dodatkowo posiada pilot zdalnego sterowania. Panel sterowania wytrząsarki znajduje się poza inkubatorem. Pozwala to łatwo podglądać lub zmieniać ustawienia z zewnątrz inkubatora bez zakłócania jego atmosfery. Płaski kabel ma długość 1,68 m i łatwo można go przełożyć pod drzwiczkami inkubatora przez port urządzenia. Sterownik ma również możliwość zamocowania go za pomocą magnesu na większości drzwi inkubatorów albo można go umieścić na stole laboratoryjnym.
 • Wyświetlacz LED umożliwia sterowanie prędkością i czasem za pomocą touchpada. Czytelne i niezależne wyświetlacze LED pozwalają użytkownikowi jednoczesne śledzić oba ustawienia. Wyświetlacz zapewnia powtarzalność i dokładność wyników przy każdym pomiarze i jest dobrze widoczny z daleka. Wyświetlacz przedstawia ostatnio zastosowane ustawienia po ponownym uruchomieniu.
 • Wytrząsarka wyposażona w interfejs RS232 zapewniający dwukierunkową komunikację umożliwiającą rejestrację danych i sterowanie urządzeniem.
 • Funkcja kalibracji prędkości pozwala użytkownikowi automatycznie zmieniać kalibrację wyświetlacza prędkości.

Funkcje bezpieczeństwa
 • Ochrona przed przeciążeniem za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych aktywuje się kiedy system napotyka nieprawidłowość.
 • Funkcja zmiany prędkości umożliwia powolne zwiększanie prędkości do pożądanej wartości w celu niedopuszczenia do rozprysku.
 • W trybie pracy z limitem czasu uruchamia się alarm, kiedy czas się skończy. Alarm posiada opcjonalną funkcję wyciszania, którą można wybrać z poziomu touchpada.
 • Konstrukcja zapobiegająca rozpryskom odprowadza płyny od komponentów wewnętrznych.

Warunki i środowisko pracy

Wytrząsarka może być używana w chłodniach, inkubatorach i środowiskach CO2. Temperatura pracy od -10 do 60°C, przy wilgotności do 100%.


Zastosowanie:

Kultury komórek

Badanie rozpuszczalności

Procedury ekstrakcji


Informacje dotyczące zamawiania

Na zestaw składają się: z wytrząsarka, kabel zasilający oraz antypoślizgowa gumowa mata na tacę roboczą (wymiary maty: 27,9 × 33 cm ).

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia do wytrząsarki dedykowanych akcesoriów.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.