Łaźnie wodne

Kategorie i filtry

Łaźnie wodne firmy Memmert gwarantują niezawodność, łatwość obsługi a także doskonały stosunek jakości do ceny. Precyzyjna technologia sterowania zapewnia optymalną równomierność i stabilność temperatury w łaźni wodnej. Przynajmniej trzystopniowy system bezpieczeństwa gwarantuje optymalne bezpieczeństwo w każdej kąpieli z regulacją temperatury.

Łaźnia wodna Memmert WTB
Łaźnia wodna Memmert WTB

Łaźnia wodna Memmert WTB o pojemności od 7,5 litra do 51 litrów oraz zakresie temperatury pracy od +5°C od temp. otoczenia do 100°C. Urządzenie wyposażone w cyfrowy czujnik temperatury umiszczony na zewnątrz łaźni. Intuicyjny kolorowy wyświetlacz graficzny 3,5″ z ekranem dotykowym, który wyświetla temperaturę zadaną i rzeczywistą oraz pozostały czas programu. Dwustopniowy system bezpieczeństwa chroniący przed przegrzaniem. Wnętrze łaźni ze stali nierdzewnej pozbawione narożników i krawędzi. Pokrywa ze stali nierdzewnej. Dodatkowe opcje: chłodzenie przy użyciu ogniwa Peltiera, pompa cyrkulacyjna, wytrząsarka, bogaty wybór stelaży, uchwytów oraz statywów. 

Model Pojemność (l) Wymiary zewnętrzne (SxGxW) Wymiary komory (SxGxW) Zakres temperatury
WTB6 7,5 479 x 289 x 375 mm 277 x 217 x 150 mm od 10°C do 100°C
WTB11 10 479 x 289 x 425 mm 267 x 207 x 200 mm od 10°C do 100°C
WTB15 17,1 749 x 349 x 375 mm 482 x 277 x 150 mm od 10°C do 100°C
WTB24 23,1 749 x 349 x 425 mm 472 x 267 x 200 mm od 10°C do 100°C
WTB35 37,5 868 x 554 x 375 mm 602 x 482 x 150 mm od 10°C do 100°C
WTB50 51 868 x 554 x 425 mm 592 x 472 x 200 mm od 10°C do 100°C

Łaźnia wodna stanowi podstawowy produkt w każdym laboratorium. Z biegiem lat łaźnie wodne ewoluowały od podstawowych narzędzi analogowych do zaawansowanych maszyn cyfrowych wyposażonych w zaawansowane i programowalne elementy sterujące, funkcje oraz możliwości.

Łaźnia wodna to sprzęt laboratoryjny, który służy do inkubacji próbek w stałej temperaturze przez długi czas. Łaźnia wodna jest preferowanym źródłem ciepła do ogrzewania palnych chemikaliów zamiast otwartego płomienia, aby zapobiec zapłonowi.

Rodzaje łaźni wodnych

Obiegowe łaźnie wodne idealnie nadają się do badań enzymatycznych i serologicznych, w których jednorodność i konsystencja temperatury są krytyczne. Woda jest dokładnie cyrkulowana w kąpieli, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie bardziej jednolitej temperatury.

Łaźnie wodne laboratoryjne niecyrkulacyjne wykorzystują głównie konwekcję zamiast równomiernego podgrzewania wody. Dlatego są mniej dokładne pod względem kontroli temperatury. Ponadto istnieją dodatki, które zapewniają mieszanie w łaźniach wodnych bez cyrkulacji, aby uzyskać bardziej równomierny transfer ciepła.

Łaźnie wodne laboratoryjne z wytrząsaniem posiadają dodatkową kontrolę wstrząsania, która porusza płynami. Funkcja potrząsania jest regulowana i może być włączona lub wyłączona. W praktyce mikrobiologicznej ciągłe wytrząsanie pozwala hodowanym w płynie kulturom komórkowym na ciągłe mieszanie się z powietrzem.

Łaźnie wodne Memmert WNB / WNE / WPE

Urządzenie stanowi połączenie odpornej na korozję stali nierdzewnej, precyzyjnej elektroniki a także ochrony wielotemperaturowej gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa w laboratorium.

Łaźnie wodne Memmert WTB

Jest to idealne urządzenie umożliwiające kontrolę temperatury maści, emulsji, próbek, płytek i roztworów odżywczych w laboratorium, a także do przechowywania w cieple i kalibracji w segmencie przemysłowym.

Łaźnia wodna znajduje wiele zastosowań w laboratorium, w badaniach i przemyśle min.:

Kontrola temperatury balsamów i emulsji.
Kontrola temperatury i inkubacja kultur.
Kontrola temperatury próbek, łysinek i pożywek hodowlanych w laboratorium.
Fermentacja, homogenizacja.
Ogrzewanie materiałów w naczyniach reakcyjnych, takich jak zlewki, kolby Erlenmeyera, kolby okrągłe itp.
Testy korozyjne.
Testy materiałowe.

Łaźnie wodne Memmert – Działanie

W celu ogrzewania ładunek komory poddawany jest działaniu określonych temperatur we wnętrzu łaźni wodnej ogrzewanej i sterowanej elektronicznie. Energia cieplna zostaje przekazana do wsadu komory na skutek przewodnictwa cieplnego. Ciepło płynie zawsze w kierunku niższej temperatury.

Łaźnia wodna Memmert z wytrząsaniem – Specjalne akcesoria

Łaźnia wodna Memmert od rozmiaru 15 staje się łaźnią wodną z wytrząsaniem wyposażoną w  elektronicznie sterowane urządzenie do wytrząsania. Ruchy wytrząsania w poziomie z możliwością regulacji w zakresie od 30 do 150 uderzeń na minutę.

Kompaktowa jednostka chłodząca do kąpieli wodnej, precyzyjnie regulowana w zakresie ±0,1 K: Jednostka chłodząca Peltiera CDP115 „Snap-On” umożliwia precyzyjną regulację temperatury w łaźni wodnej poniżej temperatury pokojowej bez niewygodnego, zewnętrznego sprzętu chłodzącego.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.