Autoklawy laboratoryjne

Autoklaw W&H Lexa Med

Autoklaw W&H Lexa Med (28 litrów)

Autoklawy Lexa MED to wolnostojące urządzenia z cyklami klasy S o zwiększonej wydajności dzięki dużej pojemności komory, krótkim całkowitym czasem sterylizacji i gwarancją doskonałego wysuszenia wsadu. Pojemność komory sterylizacyjnej wynosząca 28 litrów ułatwia planowanie i zapewnia sterylne produkty podczas całego dnia. Stworzone, aby wspierać codzienną medyczną kontrolę zakażeń.


Producent
W&H
Dane techniczne
Cykle sterylizacji Lexa MED
Cykle sterylizacji: Nieopakowane Opakowane
Średni wsad
Opakowane

Duży wsad

Opakowane

Wsad XL

Niska temperatura
Temperatura: 132°C 132°C 132°C 132°C 121°C
Czas fazy sterylizacji (minuty): 4’ 4’ 4’ 4’ 30’
Całkowity czas sterylizacji (minuty) łącznie z suszeniem*: 26’– 39’ 43’– 53’ 48’– 58’ 58’– 71’ 73’– 79’
Maks masa wsadu (bez tac): 8.1 kg 1.4 kg 2.7 kg 6.4 kg 2.3
i 2 kg (z tacami)
Wyposażenie: obrotowy stelaż, 4 aluminiowe tace, rurka do spuszczania wody, uchwyt do tac, pamięć USB 8 GB, zestaw do otwierania drzwi, certyfikaty i testy fabryczne

* Czasy cykli są przybliżone i mogą się różnić w zależności od napięcia i ilości instrumentów.

 

LEXA 220 V
Type: MN-111
Pojemność komory: 28 l
Napięcie zasilanie : 200–240 V AC; 50/60 Hz 10 A, jednofazowa
Wymiary zewnętrzne (S x W x G): 490 x 452 x 616 mm
Ciężar (pusty): 48 kg
Wbudowane zbiorniki na wodę
czystą/zużytą:
6.4/6.7 l
Dostępne złącza: 2 złącza USB, 1 złącze Ethernet

Główne cechy
  • Autoklawy W&H Lexa Med posiadają wbudowane zbiorniki na wodę czystą używaną do sterylizacji oraz na skropliny co w efekcie sprawia, że autoklaw do właściwej pracy wymaga jedynie podłączenia do zwykłego gniazdka elektrycznego.
  • Przyjazny dla Użytkownika interfejs z wysokiej klasy kolorowym ekranem dotykowym. Intuicyjne menu ułatwia nawigację i sterowanie wszystkimi opcjami sterylizacji. Sterylizator oferuje zaprogramowanie startu cyklu sterylizacji (również i cykli testowych) o dowolnej porze. Sterylizacja nocna lub nocne cykle testowe to oszczędność czasu podczas normalnego dnia pracy.
  • Indywidualnie programowany czas suszenia pozwala na uzyskanie perfekcyjne wysuszonych produktów jeżeli ustawienia zaproponowane przez Producenta są niewystarczające szczególnie przy wsadach o dużej masie i chłonności wody. Faza suszenia odbywa się w próżni co gwarantuje usunięcie wilgoci i możliwość długiego przechowywania sterylnych produktów.
  • Bardzo łatwa konserwacja. Bieżące i długie okresy wymiany podstawowych elementów jak uszczelka czy filtr bakteriologiczny. Czynności konserwacji bieżącej mogą był wykonywane przez Użytkownika bez udziału specjalistycznego serwisu ponieważ są łatwe i nieskomplikowane (np.: wymiana uszczelki drzwi autoklawu dopiero po 1 200 cyklach sterylizacji).
  • Możliwość podłączenia zbiornika na wodę czystą używaną do sterylizacji do zewnętrznego demineralizatora i automatyczne jego napełnianie oraz automatyczne opróżnianie zbiornika na skropliny po sterylizacji zdecydowanie upraszcza i przyspiesza codzienne czynności obsługowe.
  • Autoklawy W&H Lexa Med wyposażono w pamięć USB o bardzo dużej pojemności, w której gromadzone są spersonalizowane dane o przebiegu i walidacji wszystkich cykli sterylizacji. Zapisywane są również wszystkie cykle testowe i zdarzenia, które pozwalają Użytkownikowi uzyskać pełny obraz pracy sterylizatora. Dodatkowo w standardzie stałe łącze do Internetu lub współpraca z siecią WiFi Użytkownika z pomocą opcjonalnego adaptera podłączanego do portu USB sterylizatora. Wszystkie dane o przeprowadzonych cyklach sterylizacji, ich walidacja oraz cykle testowe mogą być gromadzone w dowolnym miejsce na wybranym komputerze pracującym w sieci Użytkownika. Opcjonalnie podłączana drukarka termiczna a także drukarka etykiet pozwala na utworzenie bieżącej dokumentacji w tradycyjnej formie z możliwością śledzenia sterylizowanych produktów.

Standardowe wyposażenie autoklawu W&H Lexa MED

obrotowy stojak na tace lub kasety

4 aluminiowe tace

rurka do spuszczania wody, uchwyt do wyjmowania tac

system automatycznego napełniania zbiornika na czystą wodę z zewnętrznego demineralizatora

system automatycznego opróżniania zbiornika wody zużytej podczas sterylizacji

pamięć USB 8 GB do zapisu cykli sterylizacji i testowych

stałe złącze Ethernet

narzędzie do otwierania drzwi przy zaniku napięcia zasilającego

certyfikaty: medyczny i ciśnieniowy, testy fabryczne, dokumentacja do UDT


Autoklaw W&H Lexa Med
Sterylizatory Lexa są projektowane, certyfikowane i walidowane zgodnie z większością norm i dyrektyw:
93/42/EEC Dyrektywa – Urządzenia medyczne IEC 61326-1 Kompatybilność elektromagnetyczna
EN 13060 Małe sterylizatory parowe IEC 61010-1 Wymagania bezpieczeństwa
ASME* Kod kotła i zbiornika ciśnieniowego IEC 61010-2-040 Specyficzne wymagania sterylizatorów parowych
ANSI/AAMI ST55 Nastołowe sterylizatory parowe IEC 61770 Wymagania podłączeń
2014/68/EU                                 Dyrektywa – Urządzenia
ciśnieniowe*
2012/19/EU Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (WEEE)
 

 

 

CSA C22.2 No. 61010-1-12

Wymagania bezpieczeństwa dotyczące sprzętu elektrycznego do pomiarów, sterowania i użytku laboratoryjnego, wymagania ogólne.  

 

 

UL 61010-1

Wymagania bezpieczeństwa dotyczące sprzętu elektrycznego do pomiarów, sterowania i użytku laboratoryjnego, wymagania ogólne.
* od 2021 roku

Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.