Autoklawy laboratoryjne

Autoklaw W&H Lara Med

Autoklaw W&H Lara Med (22 litry)

W&H Lara Med to autoklawy, które oferują najszybszy cykl sterylizacji w swojej klasie wraz z pełną dokumentacją procesów sterylizacji w standardzie. Cykle sterylizacji w klasie B oraz dodatkowo cykl w klasie S zapewniają sterylizację na najwyższym poziomie. Komora sterylizacji o pojemności 22 litry. Sterylizator wolnostojący z wbudowanymi zbiornikami na wodę czystą i brudną bez konieczności podłączania dodatkowych urządzeń do jego właściwej pracy.


Producent
W&H
Dane techniczne

 W&H Lara Med – cykle sterylizacji

Cykle sterylizacji:

B-Universal 134

B-Prion 134 B-Universal 121

S-Fast cycle

Temperatura:

134°C

134°C 121°C

134°C

Czas fazy sterylizacji (minuty):

5’ 30’’

20’ 30’’ 20’ 30’’

3’ 30’’

Całkowity czas sterylizacji (minuty) łącznie z suszeniem:

Automatyczny od

Typowy wsad Automatyczny od Typowy wsad Automatyczny od

Pełny załadunek

28’– 55’

39’ 40’– 68’ 54’ 42’– 76’

20’– 22’

Masa maksymalnego wsadu (kg):

maksymalny zwarte 5.5 kg/typowy2 kg/maksymalny porowate 2 kg

maksymalny nieopakowane 2 kg

Maksymalny wsad w kontenerach (kg):

maks. 9 kg

Nie stosuje sie

Cykle testowe:

Helix/Bowie i Dick/Vacuum

Wyposażenie: obrotowy stelaż, 3 aluminiowe tace, rurka do spuszczania wody, uchwyt do tac, pamięć USB 8 GB, zestaw do otwierania drzwi, certyfikaty i testy fabryczne


Główne cechy
  • Nowo opracowany opcjonalny system aktualizacji oferuje możliwość skrócenia całkowitego czasu sterylizacji, rozszerzenie możliwości dokumentacji procesu sterylizacji a także śledzenia sterylizowanych produktów. Proste rozwiązania do zmieniających wymagań.
  • Sterylizator W&H Lara Med charakteryzuje bardzo prosta obsługa i łatwość wykonywania bieżących czynności obsługowych wykonywanych przez Użytkownika bez konieczności wzywania specjalistycznego serwisu.
  • Ciekłokrystaliczny kolorowy ekran dotykowy z przyjaznym intuicyjnym menu pozwala na użytkowanie urządzenia bez konieczności specjalistycznego szkolenia.
  • Struktura menu oraz czytelne komunikaty eliminują błędy obsługi, pozwalają na uproszczenie a także przyspieszenie całego procesu sterylizacji.
  • Sterylizator oferuje zaprogramowanie startu cyklu sterylizacji (również i cykli testowych) o dowolnej porze. Sterylizacja nocna lub nocne cykle testowe to oszczędność czasu podczas normalnego dnia pracy.
  • Rejestracja danych. Autoklawy Lara MED wyposażono w pamięć USB o bardzo dużej pojemności, w której gromadzone są spersonalizowane dane o przebiegu i walidacji wszystkich cykli sterylizacji. Zapisywane są również wszystkie cykle testowe i zdarzenia, które pozwalają Użytkownikowi uzyskać pełny obraz pracy sterylizatora.
  • Opcjonalnie podłączana drukarka termiczna lub drukarka etykiet pozwala tworzenie bieżącej dokumentacji w tradycyjnej formie z możliwością śledzenia sterylizowanych produktów.
  • Nowoczesny system aktualizacji za pomocą kodów aktywacyjnych umożliwia w szybki i prosty sposób na rozszerzenie bieżących możliwości o dodatkowe funkcje i dopasowanie autoklawu do zmieniających się potrzeb Użytkownika.

Kod aktywacyjny Eco Dry +
  • Automatycznie dostosowuje czas suszenia do masy ładunku – oszczędzając przy tym czas i energię. Automatyczna regulacja czasu suszenia w zależności od masy wsadu skraca czas ekspozycji na ciepło co istotnie wpływa na żywotność sterylizowanych produktów.
  • Oszczędność czasu. Cykle sterylizacji klasy B przebiegają znacznie szybciej i są dokładnie wysuszone. Przy standardowej masie wsadu wynoszącej 2 kg całkowity czas sterylizacji (łącznie z suszeniem) nie jest dłuższy niż 40 minut.

Kod aktywacyjny Traceability

Identyfikacja użytkownika. Kod uruchamia funkcję identyfikacji Użytkownika sterylizatora za pomocą indywidualnych kodów PIN i umożliwia ustanowienie Administratora. Można śledzić proces sterylizacji i przeprowadzanie cykli testowych obejmujący informacje kto załadował/zwolnił wsad do dalszego użytku. Te dane rejestrowane są w pamięci USB oraz mogą być drukowane. Również przeprowadzanie cykli testowych jest identyfikowane. Taki system w konsekwencji przenosi system bezpieczeństwa sterylizacji na wyższy poziom.


Standardowe wyposażenie autoklawu Lara MED

obrotowy stojak na tace lub kasety

3 aluminiowe tace

rurka do spuszczania wody, uchwyt do wyjmowania tac

system automatycznego napełniania zbiornika na czystą wodę z zewnętrznego demineralizatora

system automatycznego opróżniania zbiornika wody zużytej podczas sterylizacji

pamięć USB 8 GB do zapisu cykli sterylizacji i testowych

narzędzie do otwierania drzwi przy zaniku napięcia zasilającego

certyfikaty: medyczny i ciśnieniowy, testy fabryczne, dokumentacja do UDT


Autoklaw Lara MED
Sterylizatory Lara są projektowane, certyfikowane i walidowane zgodnie z większością norm i dyrektyw:
93/42/EEC Dyrektywa – Urządzenia medyczne IEC 61326-1 Kompatybilność elektromagnetyczna
2014/68/EU Dyrektywa – Urządzenia ciśnieniowe IEC 61010-1 Wymagania bezpieczeństwa
EN 13060 Małe sterylizatory medyczne IEC 61010-2-040 Specyficzne wymagania sterylizatorów parowych
IEC 61770 Urządzenia elektryczne podłączone do sieci wodociągowej › Sterylizator można zwalidować zgodnie z EN ISO 17665-1

Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.