Piece muflowe

Kategorie i filtry

Laboratoryjne piece muflowe to urządzenia wykorzystywane przede wszystkim do przeprowadzania termicznej obróbki materiałów. Do zastosowań pieców muflowych należy m.in. spalanie, wygrzewanie, prażenie czy spopielanie. Urządzenia stosowane są również w celu oznaczenia strat masy, obróbki cieplnej, wypalania próbek oraz spiekania materiałów. Piece muflowe laboratoryjne stanowią uniwersalne i bardzo skuteczne rozwiązanie do obróbki wysokotemperaturowej oraz są niezawodne i zapewniają długi okres eksploatacji. Służą jako nieoceniony element codziennej pracy w laboratoriach, gwarantując niezawodność, bezpieczeństwo i prostą obsługę.


Piece muflowe - Parametry

Nowoczesne laboratoryjne piece muflowe mogą pracować w trybie ciągłym i umożliwiają programowanie poszczególnych parametrów takich jak temperatura, stężenie gazu, czas pracy, szybkość nagrzewania i szybkość schładzania, dzięki czemu użytkownik może swobodnie wykorzystać dane urządzenie do wielu różnych zastosowań.

Rodzaje pieców muflowych

Spośród pieców laboratoryjnych wyróżniamy urządzenia przeznaczone do pracy w niższych temperaturach (kilkaset stopni) oraz przystosowane do pracy w temperaturze bliskiej dwóch tysięcy stopni Celsjusza. Piece muflowe pracujące w temperaturze powyżej tysiąca stopni Celsjusza posiadają specjalną budowę i zostały wykonane z odpowiednich materiałów żaroodpornych, które są w stanie wytrzymać wielogodzinną pracę i umożliwią obróbkę cieplną w ekstremalnie wysokich temperaturach.

Pojemności pieców muflowych są zróżnicowane (od kilku do kilkudziesięciu litrów).

Nowoczesne piece muflowe są całkowicie bezpieczne dla użytkownika (dotknięcie obudowy nie wywołuje oparzenia użytkownika). Natomiast w przypadku urządzeń, do których doprowadzany jest gaz, który musi się wydostać na zewnątrz, miejsca te mogą posiadać podwyższoną temperaturę i należy zachować ostrożność.

Akcesoria niezbędne do bezpiecznego korzystania z pieców muflowych

Korzystając z pieca muflowego należy zaopatrzyć się w niezbędne przyrządy takie jak rękawice, szczypce czy podkładki, na które z gorącej komory można wyciągnąć nagrzewane elementy, ponieważ  próbki, które były umieszczone w piecu posiadają początkowo taką samą temperaturę, jaka panowała wewnątrz pieca.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.