Gęstościomierze

Kategorie i filtry

Gęstościomierze stanowią narzędzia analityczne, umożliwiające precyzyjny, szybki oraz automatyczny pomiar gęstości próbek cieczy. Przyrządy te automatycznie przeliczają odczytaną gęstość na inne jednostki wymagane w danym zastosowaniu.

Gęstościomierz Densito Mettler Toledo
Gęstościomierz Densito Mettler Toledo

Gęstościomierz przenośny Densito i DensitoPro Mettler Toledo

Densito (nr kat. 30330857) i DensitoPro (nr kat. 30330858) Mettler Toledo to przenośne, lekkie, intuicyjne i wytrzymałe gęstościomierze przeznaczone do pracy w laboratorium i w terenie. Urządzenia oferują pomiar gęstości, zawartości cukru w skali Brix i wielu innych parametrów za pomocą wbudowanych algorytmów. Współczynniki kompensacji korygują wartość pomiaru do żądanej temperatury, zapewniając dokładne wyniki niezależnie od temperatury.


W naszej ofercie posiadamy przenośne gęstościomierze Mettler Toledo, charakteryzujące się lekkością, intuicyjnością oraz wytrzymałością. Zapewniają one automatyczną kompensację temperatury i dokonują cyfrowego pomiaru gęstości przy pomocy oscylującej pustej rurki szklanej w kształcie litery "U". Konstrukcję tych przenośnych gęstościomierzy stworzono z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu wykazują wysoką precyzję oraz wytrzymałość i dlatego mogą być używane zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Przyrządy wyposażono w akcesoria, takie jak przenośna walizka ułatwiająca przechowywanie i transport. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej wadze zapewniają one wygodę i proste pomiary.
Gęstościomierze stosuje się w różnych laboratoriach, takich jak laboratoria chemiczne, farmaceutyczne, spożywcze, kosmetyczne i wiele innych. Mierzoną gęstość można konwertować na różne jednostki, takie jak stopnie Brix, procentowa zawartość alkoholu, ciężar właściwy, zawartość API, stopnie Baumé, stężenie H2SO4, stopnie Plato, stopień zawartości alkoholu lub dowolne jednostki zdefiniowane przez użytkownika.
Urządzenie wyposażono w jasny, kolorowy wyświetlacz, oferujący doskonałą widoczność zarówno w laboratorium, jak i w terenie. Dzięki podświetlanej celi pomiarowej możliwe jest łatwe dostrzeżenie pęcherzyków powietrza i innych niespójności, które mogą wpłynąć na wyniki pomiaru.
Gęstościomierze Mettler Toledo pozwalają zaoszczędzić czas, jednocześnie dostarczając wiarygodne i precyzyjne wyniki. Otrzymane wyniki posiadają dokładność do trzeciego miejsca po przecinku. Uzyskane dane można przechowywać na urządzeniu lub eksportować do oprogramowania komputerowego EasyDirect w celu dalszej analizy danych. Urządzenie posiada także wbudowaną pamięć, umożliwiającą zapisanie aż do 1100 wyników wraz z informacjami o próbce, jednostką pomiaru, korektą temperatury, identyfikatorem urządzenia, datą i godziną pomiaru.


Zapewniamy kompleksową obsługę

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach, usługach serwisowych, składaniu zamówień lub masz inne pytania.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.